Buty golfowe

0
910

Buty golfowe to oprócz kijów golfowych jeden z najważniejszych elementów ekwipunku golfisty. Można powiedzieć „buty powinny być wygodne” – ale co to znaczy ? Wiele osób myśli że but golfowy można dobrać tylko na podstawie rozmiaru. A to nie jest do końca prawda.

Jednym z ważniejszych elementów dobory butów golfowych poza ich rozmiarem jest szerokość stopy. Co z tego że kupimy buty o odpowiednim rozmiarze długości jeżeli będą zbyt wąskie lub zbyt szerokie. Zbyt wąskie buty golfowe spowodują że bardzo szybko nasza stopa się spoci i zmęczy oraz dodatkowo spowoduje nieprzyjemne otarcia na zewnętrznej lub wewnętrznej części stopy. Zbyt szeroki but golfowy spowoduje o wiele mniejszą stabilność podczas wykonywania swingu golfowego a dodatkowo podobnie jak w przypadku zbyt małego buta golfowego otarcia stopy. Kolejnym krokiem jest dobór buta stosownie do warunków atmosferycznych w jakich będziemy grać w golfa. W obecnych czasach gra się w golfa cały rok. Gramy przy temperaturach bliskich zeru jak i przy temperaturze powyżej 35 stopni Celsjusza. Dlatego trzeba mieć buty na każdą okazję. Wielu golfistów gra w golfa podczas deszczu. Wielu zapyta dlaczego ? powodów jest przynajmniej kilka. Deszcz złapał nas podczas rundy , jest przelotny i nie byłoby sensu rezygnować z przyjemności gry w golfa z powodu drobnego „kapuśniaczka”. Jednak nawet taki drobny deszcz może przemoczyć nasze stopy co spowoduje brak komfortu gry a nawet przeziębienie które wykluczy nas rozgrywek. Dlatego warto mieć buty wodoodporne.

Kolejny przypadek gry w deszczu to turniej golfowy. Turnieje golfowe planuje się wiele miesięcy przed wydarzeniem i nie ma możliwości przewidzenia pogody na dany dzień turniejowy. Oczywiście w przypadku burzy która jest zagrożeniem dla golfistów turniej się przekłada na inna godzinę inny dzień a nawet odwołuje. Ale w przypadku gdy nie ma piorunów a tylko pada organizatorzy turnieju go nie odwołują a golfiści grają w takich warunkach na polu golfowym. Dlatego warto mieć odpowiednie buty a nawet dwie pary na taką sytuację.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.