Pomysły na atrakcje w trakcie wakacji

0
585

Lato to czas, w którym chętniej korzystamy z nowych atrakcji takich jak nurkowanie. Nic w tym dziwnego, bez wątpienia wakacje sprzyjają próbowaniu nowych aktywności i rozrywek. W niniejszym artykule przyglądamy się nurkowaniu podczas wakacyjnych wyjazdów. Czy do nurkowania potrzebny jest kurs? Gdzie warto wybrać się na wyprawy nurkowe? Sprawdźmy

Wyprawy nurkowe podczas wakacyjnych wyjazdów

Wiele osób marzy o spróbowaniu nurkowania podczas zagranicznych wakacji. Z reguły okolice raf koralowych to egzotyczne słoneczne miejsca wprost idealne na wakacyjny wyjazd. Naszym zdaniem jeśli poważnie myślimy o nurkowaniu to warto na skusić się na zorganizowane wyprawy nurkowe, na których można zobaczyć znacznie więcej niż podczas samodzielnego nurkowania. Znakomite miejsca do nurkowania to między innymi Morze Czerwone u wybrzeży Egiptu, Wyspa Phuket w Tajlandii, wyspa Balii oraz oczywiście Wielka Rafa Koralowa u wybrzeży Australii.

Kurs PADI podczas wakacji – czy to dobry pomysł?

Jeżeli mamy w wakacje więcej wolnego czasu, który chcemy wykorzystać na sto procent to warto poza wycieczką na nurkowanie rozważyć wzięcie udziału w kursie nurkowania. Większość kurortów położonych nad rafą koralową oferuje kurs nurkowania PADI. Oczywiście zrobienie takiego kursu na wakacjach jest ciekawą wizją, ale mimo wszystko raczej rekomendujemy wykonanie kursu w Polsce. Praktyka pokazuje, że w ten sposób łatwiej wyciągnąć z kursu praktyczną wiedzę. Natomiast na wakacjach lepiej zająć się czerpaniem przyjemności z nurkowania w pięknych rafach koralowych niż zaprzątać sobie głowę egzaminem. Jeśli nie posiadamy kursu to zostaje nam snorkeling, który również dostarcza mnóstwo frajdy ale jednak trzeba przyznać, że głębsze zejście pod wodę pozostawia znacznie więcej wrażeń.

Co warto wiedzieć o kursie PADI? Jest to kurs znany na całym świecie, który umożliwia nurkowanie z partnerem do głębokości 18 metrów. Podczas kursu uczestnik zapoznaje się z podstawami bezpiecznego nurkowania. Kurs kończy się egzaminem teoretycznym. Po zdaniu egzaminu adept otrzymuje certyfikat potwierdzający nabycie umiejętności. Co ciekawe istnieje także certyfikat PADI Junior, który umożliwia nurkowanie do max 12 metrów głębokości z instruktorem nurkowania lub rodzicem (pod warunkiem, że rodzic/instruktor posiada certyfikat PADI OPEN WATER.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.