Rower miejski – dla kogo?

0
570

Wraz z piękną pogodą na ulicach miast i wsi pojawili się rowerzyści. Nic w tym dziwnego, w końcu przejażdżki rowerowe są niezwykle relaksujące, szczególnie wtedy, gdy jeździmy rekreacyjnie. Właśnie w takim celu powstały rowery miejskie – aby służyć na co dzień, na niedługich trasach i cieszyć użytkowników swoją wygodą oraz lekką jazdą. Mimo swojej popularności rowery miejskie wciąż wywołują wiele pytań, a jednym z nich jest to, dla kogo dedykowany jest ten model. Dla kobiet? A może tylko dla mieszkańców miast? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w artykule! 

Czym charakteryzuje się rower miejski?

Rowery miejskie to coraz częstszy widok na ulicach polskich miast, szczególnie tych większych. Są przeznaczone do wykorzystywania w mieście, ale i krótka wycieczka do parku czy nad jezioro będzie na nich komfortowa. Charakterystyczne dla nich jest to, że są wyposażone nieco inaczej niż równie popularne górale czy szosówki. Miejskie jednoślady są kompletnie wyposażone w oświetlenie, błotniki, bagażnik, podpórkę, często kosze na kierownice, a także osłony na łańcuch. Wszystko po to, by ze spokojną głową można było nimi jeździć także w ubraniu, w którym chodzimy do pracy. W Holandii czy Danii widok ludzi w garniturach jadących do pracy na rowerach miejskich nikogo nie szokuje. Tego typu jednoślady nie są przeznaczone do szybkiej jazdy, a po prostu do przemieszczania się z punktu A do punktu B w całkiem wygodny sposób. Wpływa na to fakt, że pozycja na rowerze miejskim jest mocno wyprostowana, co z kolei wymusza używanie szerokich, miękkich siodełek.

Rower nie tylko dla kobiet

Damski rower miejski odróżnia od męskiego głównie niżej umieszczona górna rura ramy lub jej brak. Wynika to wyłącznie z większego komfortu użytkowania. Nie oznacza to jednak, że miejski rower jest przeznaczony tylko dla kobiet! Choć oferta męskich rowerów do miasta nie jest tak rozbudowana, jak w przypadku damskich, to niemal każdy duży, popularny producent oferuje przynajmniej jeden typowo miejski, męski rower. Panie uwielbiają rowery miejskie za ich pastelowe kolory, piękne wiklinowe kosze i dodatki w formie oldschoolowych dzwonków. Męskie rowery na miasto najczęściej różnią się stylistyką i brakiem tych charakterystycznych akcesoriów. Mężczyźni najczęściej wybierają jednoślady w kolorach matowej czerni z chromowanymi dodatkami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru miejskiego

Na zakup odpowiedniego roweru wpływa kilka czynników. Są one istotne z uwagi na to, że tylko dobrze dobrany jednoślad sprawi, że będziemy chętnie spędzać czas na rowerowych wyprawach. Pierwszym i najważniejszym elementem przy wyborze roweru jest podjęcie decyzji, po jakich drogach będziemy się poruszali. Jeśli planujemy wyprawy poza miasto, warto postawić na nieco szersze koła. Ponadto warto zwrócić uwagę na ramę roweru, wielkość kół, napęd, hamulce, amortyzację oraz cenę. W podjęciu odpowiedniej decyzji najbardziej pomogą Ci specjaliści ze sklepu https://torpedo24.pl. Jednak przed tym warto zapoznać się z ich ofertą i wybrać modele, które wpadły nam w oko. Dzięki temu podjęcie ostatecznej decyzji będzie znacznie łatwiejsze i mniej czasochłonne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.