Wakeboarding

0
801

Historia sportu zwanego wakeboarding sięga kilku dekad. To naprawdę połączenie kilku sportów; narty wodne, snowboard i surfing. Od lat surfing jest sportem wielu plażowiczów, ale Tony Finn opracował skurfer w 1985 roku w San Diego. Skurfer to nazwa wakeboardingu, która jest połączeniem narciarstwa i surfingu.

Do uprawiania tego sportu używałeś małej deski surfingowej i ciągnął ją łódka, podczas gdy jeździec wykonywał wiele ruchów w stylu surfingu. Styl jazdy był wizją snowboardu i skateboardingu z odrobiną jazdy na nartach. Na początku deski nie miały stopki, więc jeździec stał gdziekolwiek na desce i starał się pozostać na desce tak długo, jak to możliwe.

Latem 1985 r. Do desek dodano paski na stopy. Była to wówczas interesująca innowacja, ponieważ pochodziła od dwóch różnych osób w tym samym czasie i każda z nich nie była świadoma drugiej osoby. Byli to Jimmy Redmon z Teksasu i Tony Finn. Dzięki tej innowacji, więcej skoków i sztuczek można było włączyć do tego sportu. Sport stał się bardziej dynamiczny i swobodny. Wszyscy jeźdźcy próbowali znaleźć nowe sposoby na zwrócenie uwagi i wiele sztuczek wyszło pod koniec lat osiemdziesiątych.

Na początku lat 90. stał się wielkim sportem i miał zawody w ESPN. Ale sport wciąż miał problemy. Brak technologii powstrzymywał sport i tylko doświadczeni jeźdźcy mogliby spróbować któregokolwiek ze sportów. Tak więc wiele osób zaczęło opracowywać własne tablice i pomysły, które ostatecznie sprawiłyby, że sport stał się ponownie popularny. Herb O’Brien zaprojektował nową deskę do tego sportu i nazwał ją wakeboard.

Nowy wynalazek okazał się na zawsze zmienić sport, w tym jego nazwę. Zamiast nazywać się skurfer, teraz był znany jako wakeboarding. Plansza pozwala jeźdźcowi zanurzyć ją dla łatwych gwiazd głębokowodnych i była dostępna dla wszystkich od czterech i więcej lat. Następnie O’Brien nadal wprowadzał innowacje na swojej wakeboardzie.

Cienka deska zakręciłaby jak narta slalomowa. Dodając dołeczki, deska może zerwać przyczepność do wody, dać rowerzystce luźne odczucia i mieć bardziej miękkie lądowania dla skoczków. Ponieważ sport nadal się rozwijał, deski też stawały się coraz lepsze. Zostały one opracowane z biegiem lat, aby zapewnić jeździecowi najlepsze wrażenia z wody, które pozwoliłyby im bardziej pochwalić się sztuczkami.

Redmon założył WWA czy Światowe Stowarzyszenie Wakeboard w 1989 roku i jest obecnie uważany Redmon guru wakeboarding. Był odpowiedzialny za uprawianie tego sportu i był odpowiedzialny za wzrost zainteresowania sportem. Wakeboarding został niedawno dodany do gier X, ponieważ sport jest tak popularny.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.